Materialismus na Instagramu & Youtube

20. února 2018 v 20:10 | Irda |  TOPICS TO TALK
Ahojte,chtěla bych vám poděkovat za vaše kladné vyjádření k mé změně článků na blogu a během pauzy jsem si namyslela pár témat,které bych chtěla rozebrat.Během tohoto týdne bych chtěla udělat i nový design blogu.Alez pět k článku.Tohle jsem zvolila jako první,protože instagram je velký trend dnešní společnosti a řekla bych,že je daleko populárnější než facebook.Jeden článek o Instagramu jsem psala,ale ten souvisel s tím,jak Instagram zkresluje pohled člověka na sebe.Dnes se budu věnovat materialismu na Instagramu.
Výsledek obrázku pro materialism tumblrVýsledek obrázku pro materialism tumblr
Instagram jsem si založila opět asi před půl rokem.Předtím jsem ho neměla,protože jsem už byla unavená z toho,jak tam člověk ukazuje jen perfektní "realitu" a jak jsem se ze sebe cítila.Nehledě na to,že hodně holek si fotky upravuje a ukazuje jen to,co chtějí.Naštěstí jsou pár účtů,které se nebojí realitu ukázat.To jsem pochopila až časem.Co mě poslední dobou zaráží je množství věcí,které musí lidé vystavovat na své sociální sítě a za co všechno jsou schopní utrácet,jen aby se ukázali,že jsou bohatí.Jeden den postne nový iPhone,druhý den kabelku za x tisíc a na fotkách nemá ani jeden outfit dvakrát.Možná to zní,že závidím,ale to vůbec.Spíš mi jde o to,že Instagram i Youtube nám ukazuje,že to,co máme doma nám nestačí určitým způsobem.Jen si dejte otázku,kolikrát jste si koupili něco jen proto,že to měl člověk,kterého rádi sledujete? To se týká i youtubu.Tisíce videí,kde holky ukazují nesmyslné hory oblečení,které nejsou ani schopné unosit a tuny makeupu, teré nejsou ani schopné vypotřebovat.A další typy haulů s kvanty věcí.Nevadí mi to,jen by to nemělo ovlivňovat člověka tak,aby měl pocit,že on toho má málo a potřebuje víc.A musím se přiznat,že na mě to tímhle určitým stylem také působí.Občas když vidím,kolik toho ty holky mají cítím se,že toho nemám dost a že mi to nějak pomůže vypadat líp a také občas koupím věci,které mi leží ve skříni.To jsem si začla uvědomovat ale až teď a že to ve skutečnosti nejsem já.Pokud je to to,co toho člověka dělá šťastného,budiž.Pokud ale štěstí hledá jen ve věcech,tak ho nikdy nenajde a bude chtít víc a víc.Lidi stejnak na vás ocení raději (aspoň ti normální) váš charakter než vaše věci.Možná lidi na Instagramu je ocení a nasbíráte slušný počet lajků.Neříkám, že by si člověk neměl nic koupit,ale přijde mi,že dnešní společnost to opravdu přehání a předhání se,kdo si vyfotí dražší věc a kdo toho bude mít více.Pokud vás baví móda a nebo líčení a je to opravdu vaše vášeň, naplňuje vás to štěstím,pokračujte.Jen se občas zamysleme,jestli to děláme kvůli sobě nebo kvůli tomu,abychom šli s dobou a měli fotku na Instagramu.Taky jak moc nás to kontroluje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BlondCliché BlondCliché | Web | 21. února 2018 v 9:12 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. Dřív jsem na instagramu byla docela aktivní, ale teď přidám 1 fotku za půl roku a to se ještě padesátkrát sama sebe ptám, jestli ji mám vůbec zveřejňovat. Dokonce jsem několikrát uvažovala i o tom, že instagram zruším. Pak jsem pochopila, že člověk ho může mít, ale musí ho brát s velkou rezervou, což je pro spoustu lidí problém. Lidé se na instagramu předhání v tom, kdo má lepší byt, kdo má dražší kabelku a kdo má šťastnější vztah. Je to bohužel krutá realita, důležité je do toho taky nespadnout.

2 Heaven Heaven | Web | 21. února 2018 v 16:22 | Reagovat

Souhlasím s tebou, že jde spíš o přehlídku toho, co kdo má... Stejně mám spíš instagram pro sledování kamarádů a oblíbených účtů nebo zpěváků, sama tam přidám tak jednou za měsíc něco na stories, a poslední fotku mám asi ze 6. srpna :D Některý účty youtuberek a tak sice vypadají efektně ale k čemu to je? Jinak nechci rýpat nebo tak, ale myslím, že by bylo lepší pro příště dělat mezeru mezi tečkou a velkým písmenem další věty, lépe se to pak čte :)

3 B. B. | Web | 22. února 2018 v 14:47 | Reagovat

Já instagram založila cca před rokem a to jsem si přísahala, že si ho v životě nezaložím, nicméně nakonec jsem založila a mám ho celkem ráda.
Já to takhle třeba vůbec nemám, ale vím, že hodně lidí ano.

4 Zuzulet Zuzulet | Web | 25. února 2018 v 16:33 | Reagovat

Ja som toho názoru, že ja si dávam na instagram iba fotky, ktoré sú skutočné a naozaj nemám  za potrebu mať asi x srdiečok alebo like alebo niečo podobné :) Ale niekedy sa pobavím na niektorých ľudoch, ktorý dávajú na youtube alebo instagram doslova celý svoj život :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama