DIARY

Co jsem jedla•1.6.2018

2. června 2018 v 12:49 | Irda
Ahojte, tak jak jsem slíbila, tak jsem se snažila celý den zaznamenat, co jím. Chtěla jsem tímhle článkem hlavně ukázat holkám/klukům, že nemusí hladovět, aby byli hubení. Ikdyž blog.cz udělal pár opatření, co se týče ana-blogů, tak jich je furt dost a ty holky opravdu nejedí. To není cesta, chci ukázat, že to jde i jinak. Zaznamenávala jsem stravu i do tabulek v aplikaci na mobilu, tak jsem vám to vyscreenovala u jednotlivých jídel.

Musím upozornit, že fotogeničnost mojich jídel se nekoná :D Ono je něco jinýho, když to štelujete na instagram a co jíte v realitě :D Tak tady máte real pohled aspoň, jak je to neupravené :D

CELKOVÝ PŘÍJEM (2159 kcal)
Ty bílkoviny počítají i rostlinné ale živočisných je kolem 90/100g. Berte na vědomí, že cvičím, takže příjem bílkovin mám zvýšený, normálnímu člověku příliš bílkovin nebude dělat dobře.A nepočítám zeleninu do kalorického příjmu.

Boj za nové tělo a mysl•3.díl

28. května 2018 v 19:49 | Irda
Výsledek obrázku pro healthy body healthy mind
POSILOVNA A MOJE VÁHA
Tak jelikož jsem dlouho neblogovala, tak v mém životě se toho hodně změnilo. Minule jsem dávala update celkově, že jsem překonala strach do fitka vejít s mou postavou. 10.června cvičím už 5. měsícem a je to skvělý pocit! Konečně zase dělám to co mi naplňuje čas a nesmírně mě to baví. Chodím 4x týdně s tím že 2x trénuji vršek a 2x spodek.Váha mi z začinajících 50,3 kg stoupla na 56,1kg.Je to celkem rozdíl, ale furt mi přijde,že jsem celkem drobek :D Mám úzkou kostru, takže na mě se těch skoro 6kg celkem ztratilo.

Jsem zpět♥

21. května 2018 v 20:49 | Irda
Výsledek obrázku pro diary tumblr
To byla doba co? :D Tak se zase ozývám.Jen ve zkratce,tenhle blog znovu oživím,protože mi chybí blogovat o vyzkoušené kosmetice a psát moje názory na určité témata.Bohužel jsem se přestala skoro malovat,používám jen korektor,gel na obočí a řasenku,protože moji aknózní pleti to hrozně pomohlo.Bohužel jsem během neaktivnosti neobíhala žádné spřátelené blogy,tak snad to tak furt zůstalo a půjdu jim napsat.
•••
Musím se pochlubit ale s pár úspěchy v mém životě,co se staly za tu dobu neaktivnosti.Dostala jsem se do Brna na vysokou školu a budu studovat pedagogickou fakultu.Doufám,že to budu zvládat.Další úspěch je to,že stále chodím do fitka a furt se zlepšuji,tak určitě čekejte články na fitness témata.Potom plánuji změnit design,který už omrzel po tolika měsících.
•••
Tímhle bych teda chtěla skončit tenhle krátký oznamovací článek a mějte se hezky♥
Irda

Konec nebo nový začátek?

19. února 2018 v 9:03 | Irda
Výsledek obrázku pro tumblr diary
Ahojte,tak se vám hlásím po víc jak 14ti dnech.Omlouvám se první všem mojím spřáteleným blogům,že jsem na ně kašlala,ale chtěla bych vám sdělit jednu důležitou zprávu.Jak víte,mám blog zaměřený zejména na kosmetiku,jen mě nebaví psát jen o ní.Mám tu články zaměřené i na další témata,ale snažím se spíše vzhledem k mému názvu blogu věnovat hlavně kosmetice,aby to nemátlo čtenáře.Zjistila jsem,ale že na moji aknózní pleť některé věci vadí a dráždí jí a teď se maluju o trochu méně než předtím a proto moje recenze už asi nebudou tak pestré jako předtím.To je důvod,proč jsem v poslední době spíše recenzovala pečující kosmetiku.
•••
Jsem holka,tak mě baví zkoušet novou kosmetiku,ale je to teď daleko méně než předtím vzhledem k tomu,že se mi zlepšila pleť,když jsem vyřadila například makeup nebo rozjasňovače.Jde to vidět i na článcích.Proto jsem se vás chtěla zeptat,jestli by vám vadilo,kdybych blog zaměřila na více věcí,které mě naplňují a taky bych chtěla více psát různé články na témata a spíše vést blog trochu na jinou vlnu než jen kosmetiku.Dala jsem vám dolů anketu,tak stačí odhlasovat,moc mi pomůžete v tom jak dál mám vést blog.
•••
Děkuji všem za přečtení článku a pěkný den♥

Boj za nové tělo a mysl•2.díl

27. ledna 2018 v 11:09 | Irda
Ahojte,tak dnes se podělím o dojmy s mou změnou postavy a hlavně mysli.Obojí je pozitivní,tak jestli to někoho zajímá,může si přečíst v článku moje pokroky.To je taky důvod,proč tak často nebloguji.Zaměřila jsem se teď hodně na tohle,ale blog rozhodně nechci zrušit.
Výsledek obrázku pro healthy body healthy mind
ZVLÁDLA JSEM JÍT DO POSILKY
Hned další týden,co jsem postla 1.díl této série,jsem se odhodlala do fitka! Popravdě,byla jsem z toho slušně vystresovaná,ale nakonec jsem strach překonala a skvělé! První trénink jsem si dala celé tělo a praktikovala jsem to tak další 2 tréninky, ale rozhodla jsem se udělat klasický split na vršek a spodek(zatím to rozdělovat víc nebudu),protože mi to vyhovuje více.S čím furt bojuji je obtížnost tréninku.Musím dbát na to,abych zbytečně nepřetěžovala tělo hned na začátek a nebyla přetrénovaná.Před pár dny jsem měla trénink nohou a trošku jsem to přehnala a měla jsem známky přetrénovaní.Dnes jdu do fitka a mám spodek.Z čeho mám radost,že mi roste síla postupně.Na výpady jsem minule dala na každou nohu 6x 40kg,tak jsem ráda(výpady dělám na multipressu,protože se mi tam hlídají dobře záda a technika).Rumunské tahy se mi také zlepšily na 20 kg.Uvidíme,jak se vyvrbí vršek.Na pondělí a středu příští týden jsem si zaplatila trenéra,aby mi zkontroloval techniku,aby bylo všechno eňo ňuňo.Dříve jsem s technikou neměla problém,když jsem cvičila rok,ale teď jak prakticky začínám od znovu a tak si chci být jistá,že všechno je v pořádku.Přece rok jsem byla bez fitka,tak abych cokoliv nepodcenila.Trenér není žádný pseudo trenér,kteří se někdy ve fitku vyskytují.

Boj za nové tělo a mysl•1.díl

5. ledna 2018 v 16:19 | Irda
Výsledek obrázku pro healthy body healthy mind
Psala jsem už jeden článek na podobné téma,ale to se týkalo spíše mého dráždivého tračníku.Tohle bude podobný článek,ale s tím,že bych ráda svoje tělo dala znovu dopořádku.Dříve jsem cvičila 5x týdně a měla jsem v celku dobrý předpoklad na to mít moji dříve vysněnou bikini fitness postavu.Konečně jsem po anorexii byla se svou postavou nějak spokojená.I to,že s dráždivým tračníkem se obtížně přibírá,dokázala jsem to.Bohužel v listopadu 2016 jsem dostala zápal plic.Pro fitness nadšence je to hrozná zpráva.Rekonvalescence trva i 4 měsíce než je ten člověk schopný fyzicky něco dělat,aby se mu nemoc nevrátila.Svoji postavu jsem obrečela tolikrát,nemluvě o tom,že zápal plic není sranda nemoc.Z 56kg jsem shodila na 50,1 kg.Za 4 měsíce necvičení! Byla jsem v šoku,jak rychle jsem dokázala ztratit svoje vysněné svaly,které mi většina chválila.Byla jsem opravdu hubená.Snažila jsem se v březnu 2017 vrátit do formy.Fitko ale tehdy pro mě bylo peklo.Všichni mě z tama znali jako tu,co se snaží vždycky podat nejlepší výkon a co tam z holek zvedá nejvíc.Bylo obtížné každému vysvětlovat,že jsem tak hubená z důvodu nemoci.Začala jsem se strašně stydět za to,jak jsem měkká,bez svalů a nemohla jsem se s tím smířit.Návštěva fitka ve mě vyvolávala akorát další stres.Nemluvě o tom,že po těch antibiotikách na zápal plic jsem měla s dráždivým tračníkem větší problémy.Antibiotika totiž ničí střevní mikroflóru.Do dubna 2017 pokračovalo moje snažení.Nakonec jsem se rozhodla po trápení s postavou se vykašlat na fitko a "smířit" se s tím,jak vypadám.U dráždivého tračníku je důležitá pravidelná strava a tu jsem musela dodržovat,když jsem cvičila.Nějak se to vytratilo z mého režimu a teď se mi DT celkem zhoršil.Jedla jsem teď čím dál méně,protože jsem už nevěděla,co mi škodí a co ne.Nemluvě o tom,že jsem se sebou furt nespokojená a nepočítám,kolikrát brečím skrz to,jak vypadám.

Diary•Proč nejsou častěji články?

19. října 2017 v 20:49 | Irda
Výsledek obrázku pro tumblr diary
Ahojte.První bych se chtěla omluvit,že nevychází tak často články.Slibuji,že se polepším,až se mi dá do pořádku psychické zdraví.Jak někteří víte(pokud čtete můj blog),trpěla jsem poruchou příjmu potravy a bohužel se mi vrací nějaké příznaky jako přehnané přemýšlení o mé postavě.Celkově mám takové chaotické období a nevím,co se sebou.Vždycky jsem pro lidi nával energie a nechápou,kde beru tu pozitivní náladu,ale doma jsem taková dost smutná z toho jak vypadám a opět mi to hrozně ovládá život a stydím se za sebe.Potom není nálada ani na psaní článků a recenzování produktů,protože moje hlava je přeplněna negativním myšlením.Opravdu buďte rádi,že jste většina mých čtenářů netrpěli nějakou poruchou příjmu potravy,protože člověk to ze svého života nevymaže a pokud máte nějaké složité psychické období nějaká část z té nemoci se projeví v životě.Pomáhá mi hodně kluk,který bývá 200 km.Každé holce bych přála poznat kluka jako on.Je opravdu skvělý,jak mě dokáže chápat a pomáhá mi.Těším se až ho znovu uvidím♥ Jen je blbá ta dálka,strašně mi chybí.

Diary•Můj život s IBS

15. října 2017 v 18:59 | Irda
Dlouho jsem přemýšlela,jestli tohle napsat.Pochybuju,že některý ze čtenářů mého blogu(pokud nějací jsou pravidelní :D) budou o takovém problému vůbec vědět.Na světě ho má kolem 10-15% lidí.Mám nemoc,která se jmenuje dráždivý tračník.Anglicky to zní trošku lépe a to irrestible bowel syndrome.Tahle nemoc nějak neohružuje zdraví.Ničí ale člověka celkem psychicky a jak? Dozvíte se.O tomhle problému ví jen moje rodina a ani neví,jak to člověka dokáže zdeptat.
Výsledek obrázku pro IBS tumblr
První vám stručně popíšu,co to vlastně je.Tahle funkční porucha střeva vzniká hlavně,když utrpíte v nějakém období velký stres,trauma.Proto tímhle trpí hlavně lidi,kteří mají úzkosti nebo panickou poruchu.Pro mě stresové období začlo být,když jsem začala s anorexií.Tělo bylo vystresované,unavené a nemělo energii.Právě v tomto čase jsem začala na sobě poznávat první příznaky jako bolesti břicha,nevolnosti.Nepřikládala jsem tomu nějakou váhu,protože jsem moc nejedla,myslela jsem,že to je z toho.Během anorexie mi byla zjistěna intolerance na laktózu.Myslela jsem,že to je z toho.Jenže i bez přítomnosti mléčných výrobků ve stravě mi moje tělo dávalo signál,že je něco v nepořádku.Když jsem měla nějakou důležitější písemku,tak jsem musela než jsem odešla z domu odejít na záchod.Přišlo mi to zvláštní.

Nákupy&setkání•29.8.2017

1. září 2017 v 19:09 | Irda
Normálně deníček psát nebudu,ale jelikož tenhle měsíc jsem měla dost haulů(a ještě jeden bude :D ale ten si schovávám na září #neutrácím),tak jsem chtěla napsat něco jiného.Normálně jezdím nakupovat do Brna,ale tentokrát jsem tam jela i z jiného důvodu a to potkat jednu osobu,kterou jsem poznala díky facebooku úplnou náhodou.
•••
Ale popořadě.První Vám popíšu stručně,jak jsme se poznali.Měla jsem instagram a tehdy jsem ještě cvičila a jeho kamarád si mě tam všiml přidal si mě.Co si budeme,ten kluk neměl koleček na rozdávání a tak psal opravdu trapné statusy.U jednoho takového statusu jsem zanechala komentář a jelikož se ten dotyčný s tím názorem stotožňoval,napsal mi.A tak jsme se poznali,romantika co? :D No a pak mi psal,ze začátku jsme si psali jen o cvičení,ale pak jsme si nějak začali rozumět a už to nedávno bylo osm měsíců,co jsme od rána do večera v kontaktu.
Související obrázek

RIP Chester Bennington

20. července 2017 v 21:49 | Irda
K tomu asi nemám co jiného říct,moje dětství.Jsu z toho v šoku.Nedávno byli v Praze,ale bylo to narychlo,že jsem nestačila našetřit.S kámoškou jsme chtěli jít na další koncert,protože obdivovala jsem jeho hlas,s kterým dokázal pracovat tak,že zazpíval i drsnější písničky nebo naopak nějakou jako One More Light.Je mi z toho zle.Nevím,ani co napsat pořádně.Dám jen mé oblíbené písničky do článku.Furt se mi tomu nechce věřit,ale do hudebního průmyslu toho předali neskutečně moc.Každé album mělo jiný náboj a Chester i z rozhovorů na mě působil jako super člověk.Nedávno jsem ještě uklízela pokoj a tancovala na jejich songy,nechápu to,proč tak dobří lidi musejí mít třeba deprese a nebo se nějak trápit,že se musejí odhodlat udělat takovou věc,ale bohužel. #weloveyouChester #ripChesterBennington
•••
•••
•••
•••

 
 

Reklama